ÜRETİM

Her şey bağda başlar, bağla birlikte büyür. Her bir üzüm tanesi, yağmurun hızıyla, rüzgarın sesiyle, güneşin sıcaklığıyla ve gecenin ayazıyla olgunlaşır. Üzümü kokladığınızda, tadına baktığınızda eğer duyabilirseniz kulağınıza fısıldar sırrını. Size; bağ bozumunu beklediğini hissettirir, işte o zaman hazırızdır yılın en heyecanlı kısmına. Güneş, çiğ damlalarını üzümlerin üzerinden almadan önce ay ışığı altında başlar hasadımız...

İzmir Torbalı’da 1.168 dönümlük bir arazide Türkiye’nin en büyük, tek parsel organik bağına sahip olan Lucien Arkas Bağları, 2500 metrekare kapalı alana sahip şaraphanesinde son teknoloji ekipmanlar kullanarak dünya standartlarında şarap üretmektedir. Yıllık işlenen üzüm miktarı 1.200.000 kg olmakla birlikte, toplam üretim kapasitesi 1.500.000 şişedir. Bağın içerisinde kurulu olan tesiste şato tarzı üretim yapılmakta, mikrovinifikasyon ile yetiştirilmesi düşünülen yeni üzüm türlerinin terroir’a uygunluğu kontrol edilmektedir.

Şarapların meşe fıçıdaki yolculuğuna ev sahipliği yapan Mahzen dünyanın en iyi sommelieri ünvanına sahip İtalyan Paolo Basso’nun hazırladığı “Sommelier’nin Cenneti: Dünyanın En İyi Mahzenleri / Sommeliers Heaven -The reatest Wine Cellars Of The World” isimli kitapta dünyanın en iyi 66 mahzenini arasında yeralmaktadır.